Otevřené mistrovství GCHOR ve všestrannosti

Druhý ročník Otevřeného mistrovství Golf Clubu Hořehledy ve všestrannosti dne 4.9.2016 se nezadržitelně blíží, proto vám poskytneme základní informace. Zúčastnit se může kdokoli, dokonce i hráč bez HCP (musí se hlásit přes recepci). Od 8:00 bude možné na driving range jednotlivé disciplíny trénovat, od 10:00 začne souboj naostro.

Fotografie k novince: Otevřené mistrovství GCHOR ve všestrannosti (1)

Oproti loňskému roku máme několik novinek:

  • Koeficient přepočtu bodů u Longest drive se z 1 změnil na 0,5
  • Zvětšili jsme průměr kruhů u Chip/pitch a Bunkershot o jeden metr
  • Přidali jsme super vložené soutěže

Hlásit se můžete buď na recepci a nebo přes server ČGF zde. Na startu budete rozděleni do čtyřčlenných flightů a postupně absolvujete všechny disciplíny, jejichž výsledky si zapíšete do scorekarty. Poháry a ceny čekají na tři nejlepší muže a ženy s největším počtem získaných bodů, i na jednotlivé vítěze vložených soutěží. Jaké jsou disciplíny a jak jsou hodnoceny:

Longest drive

Soutěžící má 3 pokusy, z nichž se počítá ten nejdelší. Odpal bude z místa travnatého odpaliště vpravo od krytých odpališť. Bodové ohodnocení se rovná naměřeným metrům na kolmici z místa, kde se míček zastavil, mínus 100 x 0,5. Příklad: hráč odpálí míček do vzdálenosti 240 metrů, bodové ohodnocení je 140 * 0,5 = 70 bodů. Míček, který opustí prostor po stranách driving range se do výsledku nezapočítává. Míček, který opustí prostor driving range na jeho nejvzdálenější straně (u fairwaye 3. jamky) bude obodován nejvyšším možným počtem bodů = 78 bodů (driving range v nejdelším místě měří 256 metrů).

Chip/ pitch

Soutěžící má 5 pokusů, aby zasáhl prostor vyznačený na greenu (kruh kolem jamky o průměru 3,4 m). Ránu bude vždy zahajovat z vyznačeného prostoru a míč si smí umístit. Za každý míček, který se ve vyznačeném prostoru zastaví (nebo se ho dotýká), získává 20 bodů. Za míček, který trefí přímo do jamky získává 40 bodů.

Puttování

Na greenu bude vyznačeno 9ti jamkové puttovací hřiště PAR 18. Hráč každou jamku zahájí z vyznačeného místa, vlajku označující danou jamku si může vyndat nebo ji může v jamce ponechat. Za každou ránu zahranou pod PAR hřiště získává 5 bodů, za každou ránu nad PAR hřiště je mu 5 bodů strženo.

Odpal na přesnost

Soutěžící má 5 pokusů, aby zasáhl cílovou síť umístěnou u 50 m vzdálenostní cedule. Ránu bude vždy zahajovat z vyznačeného prostoru rohožky, míč si smí umístit i natýčkovat. Za každý míček, který se v síti zastaví (zůstane uvnitř sítě), získává 20 bodů.

Bunkershot

Soutěžící má 5 pokusů, aby zasáhl prostor vyznačený na greenu (kruh kolem jamky o průměru 5 m). Ránu bude vždy zahajovat z prostoru cvičného bunkeru a míč bude spouštět z natažené ruky v úrovni ramen (bunker si smí před zahájením pokusu hráběmi uhladit do roviny). Za každý míček, který se ve vyznačeném prostoru zastaví (nebo se ho dotýká), získává 20 bodů. Za míček, který trefí přímo do jamky získává 40 bodů.

Vložené soutěže

Hod vlajkou - soutěž o to, kdo dohodí nejdále vlajkou s golfovým praporkem (počítá se nejvzdálenější místo v klidu ležící vlajkové tyče směrem od hráče) - 1 pokus.

Hod golfovým míčkem - soutěž o nejdelší hod - 1 pokus.

Odpal putterem - soutěž o odpálení míčku do co největší vzdálenosti, měří se na kolmici - jeden pokus.

V rámci startovného 300 Kč hráč kromě možnosti se zúčastnit získává bohaté občerstvení a oběd včetně nápoje. K dispozici bude samozřejmě možnost si i nápoje dokoupit či jinak se občerstvit.

Vezměte i své známé, rodinu a kamarády, ať je atmosféra hodna výkonů! Těšíme se na vás!