Se školou na golf 2018 I. - ZŠ Spálené Poříčí

Tento pátek jsme u nás v Hořehledech uspořádali letošní první seznámení školy s golfem. ZŠ Spálené Poříčí je žhavým adeptem na otevření povinně volitelného předmětu. Celá akce proběhla díky projektu České Golfové Federace "Se školou na golf", který podporuje ty kluby, které pracují s mládeží a snaží se dětem a dospívajícím ukázat, jak krásný sport je golf.

Fotografie k novince: Se školou na golf 2018 I. - ZŠ Spálené Poříčí (1)

Nádherné počasí jen podtrhlo úžasné dopoledne, které jsme se 40 žáky této školy prožili.

Rozděleni do skupin poslouchali vždy zhruba hodinu z úst Mgr. Karla Čelikovského (prezidenta Golf Clubu Hořehledy) teoretickou část. Dozvěděli se o fungování golfu jako sportu, seznámili se s golfovými pojmy, podobou golfového hřiště, skladbou holí a samozřejmě byl prostor i pro diskuzi.

Druhá skupinka se v tu samou dobu věnovala pod dozorem Ing. Jiřího Holce a trenéra v zácviku Cyrila Macichy základům puttování a pohybu na greenu. Jiří Holec, Mistr ČR v puttování, předával své znalosti a zkušenosti a v závěru své sekce vždy uspořádal soutěž v puttování na 4 jamky, aby si žáci vyzkoušeli i zkrácenou variantu golfového miniturnaje.

Poslední skupině se věnoval Martin Kopčák, general manager PilsnerGolf Resortu Hořehledy, rozhodčí II. třídy a golfový trenér, a vysvětloval základy bezpečnosti při pohybu na hřišti a především golfový odpal, který mohli všichni žáci libovolně zkoušet a trénovat. Martinovi asistoval čerstvý trenér ve službách GCHOR, Michal Vrba.

Vždy po hodině se skupinky prohodily tak, aby žádný z návštěvníků o nic důležitého nepřišel. Finálem celého dopoledne byla soutěž o nejdelší odpal dívek a chlapců zvlášť.

Rádi bychom tímto za Hořehledy poděkovali ZŠ Spálené Poříčí za spolupráci, ČGF za podporu a Nadaci Hanuše Goldscheidera za vybavení tréninkovými holemi a těšíme se opět na vzájemné shledání na greenech!

Fotogalerie