Se školou na golf 2018 III. - ZŠ Blovice

I v ZŠ Blovice chceme golf maximálně podpořit a pracujeme na otevření povinně volitelného předmětu, tak jsme je vzali i k nám na hřiště. Celá akce proběhla díky projektu České Golfové Federace "Se školou na golf", který podporuje ty kluby, které pracují s mládeží a snaží se dětem a dospívajícím ukázat, jak krásný sport je golf.

Fotografie k novince: Se školou na golf 2018 III. - ZŠ Blovice (1)

Rozděleni do skupin poslouchali vždy zhruba hodinu z úst Mgr. Karla Čelikovského (prezidenta Golf Clubu Hořehledy) teoretickou část. Dozvěděli se o fungování golfu jako sportu, seznámili se s golfovými pojmy, podobou golfového hřiště, skladbou holí a samozřejmě byl prostor i pro diskuzi.

Druhá skupinka se v tu samou dobu věnovala pod dozorem Ing. Jiřího Holce základům puttování a pohybu na greenu. Jiří Holec, Mistr ČR v puttování, předával své znalosti a zkušenosti a v závěru své sekce vždy uspořádal soutěž v puttování na 4 jamky, aby si žáci vyzkoušeli i zkrácenou variantu golfového miniturnaje.

Poslední skupině se věnovali Cyril Macicha a Michal Vrba a vysvětlovali základy bezpečnosti při pohybu na hřišti a především golfový odpal, který mohli všichni žáci libovolně zkoušet a trénovat.

Vždy po hodině se skupinky prohodily tak, aby žádný z návštěvníků o nic důležitého nepřišel. Finálem celého dopoledne byla soutěž o nejdelší odpal dívek a chlapců zvlášť.

Rádi bychom tímto za Hořehledy poděkovali ZŠ Blovice za spolupráci, ČGF za podporu a Nadaci Hanuše Goldscheidera za vybavení tréninkovými holemi a těšíme se opět na vzájemné shledání na greenech!

Fotogalerie