Finále Kokšínské tour - Brdský pohár

Letošní parné léto je za námi a s ním i Kokšínská tour. 87 různých hráčů se v pěti turnajích utkalo jak v jednotlivých turnajích, tak i v celkovém součtu STB bodů. A byla to zase paráda!

Fotografie k novince: Finále Kokšínské tour - Brdský pohár (1)

Všichni co utekli před vyhlášením, mohli jen litovat. Letos se totiž v Brdském poháru rozdávali ceny už od třináctého místa! Na ta nejhodnotnější dosáhli:

 1. David Švajcr - 71 ran
 2. Karel Čelikovský - 74 ran
 3. Tomáš Spousta - 76 ran

Kompletní pořadí letošní Kokšínské tour najdete zde, nejlepší pět:

 1. Jan Cibula - 162 bodů (historicky nejlepší výsledek)
 2. David Švajcr - 159 bodů (2. historicky nejlepší výsledek)
 3. Štěpán Bláha - 150 bodů
 4. Tomáš Kosnar - 143 bodů
 5. Pavel Batěk - 140 bodů

Děkujeme všem hráčům, partnerům, rozhodčím, maršálům, kuchařům, číšníkům a greenkeeperům a těšíme se na rok 2019!

Součástí “Kokšínské tour“ byli tyto turnaje: Hořehledský Drive (22.4.), Prezidentský pohár (27.5.), Hořehledská myš (10.6.), Hořehledský král a královna (5.8.) a Brdský pohár (26.8.). Nabídka kategorií je tak velmi pestrá, na posledním turnaji tradičně vyhlásíme celkové vítěze!

Na sezónu 2018 se nám podařilo získat kvalitní sponzory a partnery, některé z Hořehled velmi dobře znáte. Přesto vám je krátce představíme:

 • OPTICZ ( www.opticz.cz) - Oční optika OPTICZ se zaměřuje se na individualitu každého klienta v moderním, pohodovém prostředí. Důraz klade na kvalitu a design brýlí a profesionální měření zraku. 

Jako jediné pracoviště v Plzni provádí měření zraku s využitím unikátního přístroje
 i.Polatest od firmy CarlZeiss.
 • GolfProfi (www.golfprofi.cz) - Největší řetezec golfových obchodů v ČR se kromě širokého sortimentu golfového zboží zaměřuje i na profesionální fitting holí na míru přímo v obchodech.
 • Pure Bio (www.purebioenergy.cz) - PURE BIO® energy drink je první BIO energetický nápoj, jehož ingredience pocházejí z ekologického hospodářství. Vyrábí se v Rakousku z výhradně přírodních surovin a neobsahuje žádné umělé složky. Je tvořen z alpské minerální vody, třtinového cukru, přírodního kofeinu získávaného přímo z kávových zrn, z pomerančové a mrkvové šťávy. PURE BIO® - Ochutnejte rozdíl z přírody!.
 • Plzeňský Prazdroj (www.prazdroj.cz) - Celosvětově známý pivovar produkují kromě piva Pilsner Urquell i Gambrinus nebo Velkopopovický Kozel. V nabídce má i cidery Kingswood nebo Frisco.

Těmto i dalším partnerům děkujeme za fantastické ceny, o které budete letos bojovat – golfové zájezdy po ČR, greenfee, slevové poukázky, energy drinky, pivo a mnoho dalšího.

A jak se hodnotí v rámci tour? Systém je následující:

 • Protože má každý z major turnajů jiné kategorie a jiný způsob hry, budeme pro celkové hodnocení “Kokšínské tour“ ke každému turnaji evidovat ještě kategorii společnou pro všechny hráče a hráčky a to systémem stableford. Eliminujeme tak případné problémy se škrtnutím jamky a vše bude maximálně transparentní a férové.
 • Žebříček hráčů bude jednoduše vznikat podle počtu dosažených stablefordových bodů. Po každému turnaji ho budeme aktualizovat a zveřejňovat, takže každý bude vědět, jak si vede.
 • Z důvodu motivace ke zlepšování se u hráčů s HCP vyšším než 36 se počítá HCP 36.
 • Do celkového pořadí budeme počítat čtyři nejlepší výsledky z pěti, takže pokud budete jednou chybět, nic se neděje.
 • Celkově se bude vyhlašovat prvních pět nejlepších hráčů.
 • O celkovém pořadí v rámci “Kokšínské tour“ při rovnosti bodů u prvních pěti míst rozhoduje rozstřel.

Věříme, že i letošní ročník uvítáte s nadšením a že pro vás bude turnajové soutěžení mnohem zajímavější!