Školka v roce 2019

S novou edicí pravidel vzniká pro provozovatele hřišť nová možnost vzniku tzv. trestných oblastí. Zjednodušeně lze říci, že zatímco dříve bylo možné označit jen vodní překážky nebo biozóny, nově lze červenými kolíky označit v podstatě jakoukoli oblast.

Fotografie k novince: Školka v roce 2019 (1)

Podrobněji se problematice věnují na webu ČGF.

Otevírá se nám tak možnost nově řešit oblast mezi 4., 5. a 6. jamkou našeho hřiště, provozně zvanou jako Školka. Zde vysazené stromy již ve většině případů přerostly možnost být přesazeny, ale stále mají mnoho let růstu před sebou. A než je budeme moci zpracovat na např. palivové dřevo a ze Školky udělat plnohodnotný průchozí lesík bez nutnosti vyjmutí ze hry, ještě to řadu let potrvá.

V případě přeznačení oblasti na trestnou, by nastalo následující:

  • za čerpání úlevy by nově byla 1 trestná rána (a to při hraní všech jamek)
  • na jamce č. 6 by zmizel aut po levé straně (mohlo by mít vliv na plynulost hry)
  • patrně by musela na jamce č.6 vzniknout dropzóna zhruba v místě nákresu (opět možný vliv na plynulost hry)

Samozřejmě je možné nechat oblast zcela bez kolíků. Zde je ovšem nutné poznamenat, že každý sem zahraný míč by bylo nutné pro pokračování ve hře nalézt a hrát. Což si upřímně příliš nedokážeme představit.

A protože chceme hřiště budovat především v souladu s hráči, kteří na něm hrají, ptáme se na váš názor. Proto budeme moc rádi, když se nad svým pocitem ze hry zamyslíte a zkusíte vybrat řešení, které považujete za nejvhodnější a to nám potvrdíte v tomto formuláři. Samozřejmě vítáme i jakoukoli další variantu, kterou vymyslíte, případně každý jednotlivý komentář. Děkujeme moc!

Fotogalerie