Hřiště pěkně kousalo!

Tak máme za sebou první kolo meziklubového klání na ll. lize golfu, které se konalo uplynulý víkend na hřišti Alfrédov. V pátek jsme si zahráli cvičné kolo, což jak každý golfista ví, nemusí znamenat nic pro turnajovou hru druhý den a to se také potvrdilo.

Fotografie k novince: Hřiště pěkně kousalo! (1)

Hřiště pěkně "kousalo" a hráči se singlhendikepy nosili hodně přes 80 ran a mnozí i přes 90, včetně těch domácích. Vedro nás omračovalo a zatemňovalo mysl a mnozí zapomněli, co je course management a pálili co to dalo a se sedmi auty opravdu na bedně stát nemůžeme. Přesto všechno jsme po prvním dnu obhájili deváté místo.

Večer jsme se morálně a psychicky vyladili, hlídali jsme poctivě restauraci a terasu a když už jsme měli jasnou strategii, mohli jsme jít do pyžam, pokud by ovšem taková činnost nepotřebovala alespoň trochu šikovnosti, ale dá se dobře spát i v golfových botách.

Ráno nás probudila bouřka a to byl jasný signál, že snídaně bude v klidu a pohodě, protože se start o hodinu posunul. Ženy jsou nějak zodpovědnější a tak v neděli vstávaly dřív než my a už bylo mnoho jejich flajtů na hřišti, než jsme se dohodli, kdo tedy zlepší a kdo zůstane "na svých". Mudrovat nám fakt jde a tak bylo rozhodnuto: musíme se dostat na osmé místo, které nám do druhého kola dodá klid a bude se hrát daleko volněji. Dokázali jsme to!!!!!

Sice družstvo za námi je jen o 3 body, ale zase družstvo z Lub jen o 22 ran před námi. Matěj Grim ukázal, že v malém těle velký duch dřímá, hrál skvěle, po prvním dni byl 4., Jirka Šimonek konzistentní hra 83 a 84, Tomáš Půlpán a Ondra Zdrha druhý den napravili sobotní debakl a zahráli dobře, Fanda Šálek to měl obráceně, neděle se nepovedla, na 18. jamce 9 ran. Byla svinsky navrtaná vpředu a v nejužším místě, jen málo míčků zůstalo na grýnu. Tomáš Kosnar slušný výsledek a já podle hesla: kdo umí hraje a kdo ne tak je kapitán, jsem zahrál těch 7 autů. Ale kdybych hrál v neděli ......

Vše je zapomenuto, čeká nás druhé kolo v Hazlově a pak play off, jamkovky a foursomy a ty fakt umíme. Tak nám držte palce, my budeme bojovat do poslední kapky krve!

Josef Majer - kapitán týmu GC Hořehledy