Zrození legend

Tak máme za sebou další ročník ll.ligy golfu a nám se podařilo obhájit 9.místo. "To je něco ke chlubení?", slyším od někoho, kdo nezná zákulisí a detaily. Je. Po pátečním kole na rány jsme skončili devátí a do sobotního a nedělního play off jsme se moc těšili, protože jamkovky milujeme.

Fotografie k novince: Zrození legend (1)

Nastoupili jsme proti Golf & Racing Clubu K.Vary a vyhráli jsme drtivě 5 : 0. Když jsme se loučili a děkovali za hru, při potřásání rukou jsme slyšeli: "Bylo to fajn, až na ty kecy, myslíš že v televizi na PGA říká někdo: teď bych nechtěl patovat", když jsme proměnili šestimetrový pat do paru a on měl sotva půl metru a samozřejmě ho nedal. Když jsme šli jsme po tomto patu na další jamku, říkám mu, ať mi klidně řekne, že ho dám do lesa, já ho tam buď pošlu a nebo ne. Ale bude to jen a jen moje chyba. Drive jsem poslal 246 metrů rovně na střed ferveje a on vzápětí svůj míček poslal hluboko do lesa a bylo hotovo. Krásná práce!

Před nedělním kolem vidím, jak sedí hlavní rozhodčí a ředitel soutěže vedle u stolu a hovoří se členy týmů Golf & Racing Clubu K.Vary, které jsme den předtím rozdrtili a týmem GC Klínovec & Fichtelberg, se kterými máme hrát dnes a které jsme před dvěma lety poslali do lll. ligy, když jsme na poslední jamce, dávno před ranou a tudíž čestně a dle pravidel pronesli památnou větu: "stejně to jebne do vody" a on nás poslechl.

Po chvíli k nám hlavní rozhodčí přisedl a povídá: " O vás je známo, že používáte některé věci na hranici golfové etiky a etikety." Aha? A co konkrétně máš na mysli? "Mluvíte těsně před přípravou soupeře na ránu" a já na to "No a? Porušili jsme něco???" "Ne, ale jen upozorňuji na to, že kdyby přišla stížnost, musím ji vyřešit" Byl jsem neoblomný: "Tak porušili jsme něco?" "Říkám že ne, ale aby se to nestalo" praví přísně ředitel. Poděkujeme za doporučení. Umíme hrát jamkovku a golfovou etiku a etiketu známe a ctíme nade vše, možná nejlépe ze všech, což prokázal Fanda Šálek, který se nechal diskvalifikovat, protože soupeř-kopyto zapisoval výsledky do zelené kolonky, po kontrole a odsouhlasení čísel se ujal přepisování skóre do bílých kolonek, vyměnil 7 za 4 a pak teprve dal Frantovi kartu podepsat. U stolu mu naši kluci gratulují k berdíku na šestnáctce a Fanda vyděšeně říká, že to je nesmysl a tak se šel udat, že je skórka špatně, ale odevzdaná a tak to řeší jen diskvalifikace. Všechna čest, Fando, kdyby nebyl čestný a nectil etiku a etiketu, berdík by mu zůstal, pánové.

K jamkovce hecování patří a trochu adrenalinu nikdy neškodí, obzvlášť, když tím někomu shodíš jeho singlový hřebínek a po patnáctce ho pošleš domů. Přijde mi trochu potupné a trapné, dojít někam "nahoru" a v padesáti letech se slzami v očích a ublíženým výrazem a zřejmě poničeným egem si postěžovat:"von mi řek', že to stejně kopnu do vody a já ho tam kopnul, protože mi to řek' ". No udělal bys něco takového? To víš, že ne, je to k smíchu a propadl bych se hanbou ve dvaceti, natož teď.

Druhý zápas jsme vyhráli 3,5 : 1,5. Když jsme se sešli u pití a jídla v restauraci, slyším: "Víš co mi udělal ten malej z Hořehled? Já mu dal pat a můj měl 40 cm a tak jsem myslel, že mi ho také dá, podívám se na něj a on "Tak ho zahraj!!!" a já ho nedal !!!!!" Skončili na patnáctce, ten "malej" z Hořehled je náš Matěj Grim a už hraje jamkovku jako profík, velmi rychle zapadl.

A závěrečná slova? Legendou se nenarodíš, legendou se stáváš. Jsem na vás pyšný, chlapci. Už si nikdo a nikdy nebude jistý před hořehledskou partou !!!! Tak za rok, ubrečenci, legendy se vrátí........