Map

Hřiště je koncipováno tak, aby hra na něm přinášela hlavně radost hráčům různých výkonností. Pro dobré hráče jsou některé jamky jasnou výzvou na birdie, ale mohou jim také lehce zvednout adrenalin. Naopak na začínající golfisty nepůsobí hřiště stresově, ale je přívětivé tím, že po obtížnější jamce je hned ta následující určitě snadnější. Příznivý rating hořehledské "devítky" tak dává možnost všem uhrát dobrý výsledek, zlepšit svůj hendikep, a odvézt si tak od nás příjemné zážitky.

K dispozici je driving range, chip&putt, klubovna s možností občerstvení a golf shopem – zde lze nakoupit kvalitní golfové vybavení od firem Olyo, Callaway, Wilson - hole, sety, bagy, vozíky, boty, příslušenství. Na přilehlé terase Vás čeká příjemné posezení s výhledem na odpaliště a část ferveje jamky č. 1.

Popis jamek

Jamka č. 1/10 – PAR 4, HCP 9/10

Odpaliště pro muže začíná v sousedství nově budovaného zázemí klubu, délka M 330 m, Ž 295 m. Fervej zpočátku poměrně úzká mezi ploty po obou stranách, postupně se však rozšiřuje. Každopádně vyžaduje rovnou první ránu. Po levé straně pokračuje plot téměř až ke greenu. Na poslední čtvrtině se fervej stáčí doleva. Podaří-li se první rána rovně na cca 170-180 m, pak je green na dohled okolo 150 m. Pokud přepálíte rána do greenu, je nebezpečí, že skončíte v jezírku.

Jamka č. 2/11 – PAR 3, HCP 13/14

Nejkratší jamka na hřišti, délka M 116 m, Ž 107 m. Vyžaduje jediné, a to první ránu na green nebo do jeho bezprostřední blízkosti, protože i zde je ve hře jezírko, tentokrát ovšem přímo mezi odpalištěm a jamkovištěm. Jen opravdu nepovedený top má šanci skončit před vodní překážkou, i tak se ale další ránou hře přes vodu neubráníte. Psychika zde bude hrát hlavní roli.

Jamka č. 3/12 – PAR 4, HCP 3/4

Poměrně široká fervej do kopce, zhruba po 200 m se lomí doprava. Nabízí se odpal driverem, je ale třeba brát do úvahy auty po obou stranách. Vpravo v úrovni dopadu dva fervejové bankry. Pokud se ale první rána podaří nad jeho úroveň, zbývá relativně lehčí druhá rána kolem 130 m. Ideální je dlouhý řízený šlajs. Kratší první rána bude vyžadovat hrát druhou přes hranici autu vpravo, nebo si přihrát na jistotu do blízkosti greenu. Green je na kopci zprava chráněn bankrem. Délka M 356 m, Ž 312 m.

Jamka č. 4/13 – PAR 4, HCP 17/18

Hraje se s kopce dolů, fervej se ohýbá až těsně před greenem doprava. Každá rovná rána má šanci se po ferveji dokutálet do přijatelné vzdálenosti od greenu. Kdo umí zahrát z odpaliště okolo rovně 250 m, dostane se díky sklonu ferveje až na úroveň greenu, a může atakovat birdie. Šlajs zde skončí skoro vždy v autu. Hodně dlouhý drive ovšem můžete utopit v jezírku. Green chráněn 2 bankry za sebou. Délka M 297 m, Ž 267 m.

Jamka č. 5/14 – PAR 3, HCP 5/6

Druhá třípárovka k mírně vyvýšenému greenu, vpravo je zhruba v polovině vzdálenosti k jamce opět ve hře jezírko, vlevo před greenem bankr. Frevej je přehledná, po obou stranách je ovšem lépe se vyhnout ráně do „rafu“ s vysázenou zelení. Volbu hole zde jistě bude ovlivňovat síla a směr větru, délka M 157 m, Ž 145 m.

Jamka č. 6/15 – PAR 4, HCP 15/16

Relativně krátký a lehký čtyřpar, i když z odpaliště není vidět praporek. Fervej se rozšiřuje a stoupá, nahoře na horizontu se lomí mírně doprava. Dostatečně dlouhý drive na horizont je ideálním východiskem pro dosažení greenu druhou ranou z nějakých 50-60 m. Je lépe směrovat jej spíše na prostředek nebo mírně doleva, abyste se vyhnuli fervejovému bankeru vpravo v úrovni dopadu a nemuseli pak případně hrát ještě přes stromy. Green je vpravo chráněn bankrem. Délka M 255 m, Ž 231 m.

Jamka č. 7/16 – PAR 4, HCP 7/8

Dlouhý čtyřpar s kopce, z odpaliště na nejvyšším bodě hřiště je sice krásný rozhled po okolí, ale není vidět praporek. Směrujte drive buď přes velký bankr, nebo lépe těsně vpravo od něho, abyste se vyhnuli zeleni za bankrem. Pozor na vnitřní aut vlevo. Frevej jde s kopce a za bankrem zatáčí mírně doleva, a následnou druhou ránu 100-150 m ke greenu s kopce je třeba hrát obezřetně, aby míček neskončil v autu za greenem. Ten je chráněn vpravo bankrem. Délka M 357 m, Ž 320 m.

Jamka č. 8/17 – PAR 5, HCP 1/2

Nejdelší jamka na hřišti a jediný pětipar. Zrádný pro drive může být zejména aut vpravo, tvořený plotem jako hranicí hřiště. Fervej jde do kopce, na úrovni dopadu drive jsou za sebou 2 fervejové bankry. Podaří-li se dostatečně dlouhý odpal, následuje druhá rána někam do vzdálenosti 50-100 m od greenu. Směrujte ji spíše mírně doleva, protože fervej je zde skloněna vpravo dolů k plotu, a odskok míčku by mohl nepříjemně zkomplikovat výchozí pozici k atakování greenu třetí ranou. Velmi dobrý hráč bude samozřejmě útočit na green již druhou ranou, a usilovat o birdie. Pozor na navrtání jamky, green je zde dvoustupňový. Pokud ho přepálíte, jste ve vodní překážce, naopak před greenem je bankr. Délka M 413 m, Ž 358 m.

Jamka č. 9/18 – PAR 4, HCP 11/12

Nijak zvlášť obtížný čtyřpar s kopce, praporek vidíte z odpaliště, v jeho směru v místě dopadu můžete skončit v bankru, proto je lépe mířit mírně doprava. Druhou ranou kolem 100 m pak jdete přímo na green, kde vás kromě plotu za ním již nic nepříjemného nečeká. Délka M 307m, Ž 261 m.