Prezidentský pohár a Kokšínská tour

Za několik posledních let asi nepamatujeme tak nádherně zelené a šťavnaté hřiště. A jako by nám příroda chtěla dokázat, že s tou krásou zdaleka nekončí, i většina prvního letošního majoru propršela. Přesto to na náladě všech 52 účastníků nebylo ani trochu poznat a možná i díky tomu se objevila řada parádních výsledků!

Fotografie k novince: Prezidentský pohár a Kokšínská tour (1)

Jak jinak si vysvětlit, že přes 15 hráčů přineslo výsledek přesahující 36 STB bodů a takřka 30 z nich se s výsledkem po odečtu dostala pod 90 ran!

Nearest to Pin si vystřelil Václav Kabát, Longest driv žen uzmula Radka Škrášková a Longest drive mužů Tomáš Spousta. Na třetím místě v turnaji skončil čerstvý držitel zelené karty Pepa Vlček. Druhé místo vybojoval Jaroslav Páník a na místě prvním s nekompromisním výsledkem 73 ran před odečtem stanul Tomáš Spousta!

První letošní major je zároveň součástí Kokšínské tour, kde soutěžíme ve 2 kategoriích:

 • Kategorii HI 0 - 18 hrajeme formou eklektik a její první žebříček najdete zde.
 • Kategorii HI 18,1 - 54 hrajeme na STB a po prvním turnaji vypadá takto.

Druhý major, Hořehledská myš, se hraje již 14. června a hlásit se můžete na serveru ČGF!

Součástí “Kokšínské tour“ jsou tyto turnaje: Prezidentský pohár (31.5.), Hořehledská myš (14.6.), Pohár města Spálené poříčí (19.7.), Hořehledský král a královna (2.8.) a Brdský pohár (23.8.). Nabídka kategorií je tak velmi pestrá, na posledním turnaji tradičně vyhlásíme celkové vítěze!

Na sezónu 2020 se nám podařilo získat kvalitní sponzory a partnery, některé z Hořehled velmi dobře znáte. Přesto vám je krátce představíme:

 • OPTICZ ( www.opticz.cz) - Oční optika OPTICZ se zaměřuje se na individualitu každého klienta v moderním, pohodovém prostředí. Důraz klade na kvalitu a design brýlí a profesionální měření zraku. 

Jako jediné pracoviště v Plzni provádí měření zraku s využitím unikátního přístroje
 i.Polatest od firmy CarlZeiss.
 • GolfUK (www.golfuk.cz) - Nový dodavatel našeho proshopu disponuje velmi širokou nabídkou golfového zboží, parádní cenovou politikou a bezkonkurenčním osobním přístupem.
 • Coca Cola (www.coca-cola.cz) - Další celosvětový producent nealkoholických nápojů jen podtrhuje kvalitu naší tour.
 • Plzeňský Prazdroj (www.prazdroj.cz) - Celosvětově známý pivovar produkují kromě piva Pilsner Urquell i Gambrinus nebo Velkopopovický Kozel. V nabídce má i cidery Kingswood nebo Frisco.

Těmto i dalším partnerům děkujeme za fantastické ceny, o které budete letos bojovat – golfové pobyty po ČR, greenfee, golfové produkty, slevové poukázky, prémiové sekty, pivo, nealko nápoje a mnoho dalšího.

A jak se hodnotí v rámci tour? Systém je následující:

 • Protože má každý z major turnajů jiné kategorie a jiný způsob hry, budeme pro celkové hodnocení “Kokšínské tour“ ke každému turnaji evidovat ještě 2 kategorie:
  • HCP 18–54 (respektive 36, viz níže) systémem Stableford. Do celkového pořadí budeme počítat čtyři nejlepší výsledky z pěti, takže pokud budete jednou chybět, nic se neděje.
  • HCP 0–18 systémem Eklektik - ze všech kol odehraných v rámci celé tour (max 5 výsledků) se na dané jamce počítá nejlepší výsledek. Výsledkem bude virtuální scorekarta složená z vašich nejlepších výsledků na každé jamce. Pro umístění v celkovém pořadí kategorie Eklektik je nutno odehrát min. 4 turnaje, nicméně čím více turnajů hráč odehraje, tím má větší šanci na jednotlivých jamkách zahrát lepší výsledek.
 • Žebříček hráčů bude jednoduše vznikat podle počtu dosažených stablefordových bodů, respektive podle výsledků odevzdaných ve vašich scorekartách. Po každému turnaji ho budeme aktualizovat a zveřejňovat, takže každý bude vědět, jak si vede.
 • Z důvodu motivace ke zlepšování se u hráčů s HCP vyšším než 36 se počítá HCP 36.
 • Celkově se budou vyhlašovat první tři místa v každé kategorii.
 • O celkovém pořadí v rámci “Kokšínské tour“ při rovnosti bodů u prvních třech míst rozhoduje rozstřel hraný na 1. jamce v den konání posledního turnaje.
 • Hráč bude pro potřeby tour hodnocen vždy v té kategorii, ve které se zúčastnil prvního turnaje tour.

Věříme, že i letošní ročník uvítáte s nadšením a že pro vás bude turnajové soutěžení mnohem zajímavější!

Fotogalerie