Pohár města Spálené Poříčí a Kokšínská tour

Mezi bouřkami dnes prokličkovalo 43 hráčů a hráček pro nádherné ceny, které nám naše partnerské město připravilo. A jak se sluší a patří, hráči o ně bojovali ze všech sil.

Fotografie k novince: Pohár města Spálené Poříčí a Kokšínská tour (1)

Bylo by nespravedlivé mluvit jen o některých, protože parádních výkonů byla celá řada. Hezky to dokumentuje to, že v kategorii HI 36,1 - 54 jinak krásných 35 STB bodů Pavla Vacka stačilo tentokrát až na poslední, 7. místo. Nejlépe však uděláte, když se podíváte přímo na server ČGF, kde to všechno je...

Třetí letošní major byl zároveň součástí Kokšínské tour, kde soutěžíme ve 2 kategoriích:

 • Kategorii HI 0 - 18 hrajeme formou eklektik a její žebříček najdete zde.
 • Kategorii HI 18,1 - 54 hrajeme na STB a po druhém turnaji vypadá takto.

Čtvrtý major, o Hořehledského krále a královnu, se hraje 2. srpna a hlásit se můžete na serveru ČGF. Hrajeme o nádherné keramické poháry z chráněné dílny!

Součástí “Kokšínské tour“ jsou tyto turnaje: Prezidentský pohár (31.5.), Hořehledská myš (14.6.), Pohár města Spálené poříčí (19.7.), Hořehledský král a královna (2.8.) a Brdský pohár (23.8.). Nabídka kategorií je tak velmi pestrá, na posledním turnaji tradičně vyhlásíme celkové vítěze!

Na sezónu 2020 se nám podařilo získat kvalitní sponzory a partnery, některé z Hořehled velmi dobře znáte. Přesto vám je krátce představíme:

 • OPTICZ ( www.opticz.cz) - Oční optika OPTICZ se zaměřuje se na individualitu každého klienta v moderním, pohodovém prostředí. Důraz klade na kvalitu a design brýlí a profesionální měření zraku. 

Jako jediné pracoviště v Plzni provádí měření zraku s využitím unikátního přístroje
 i.Polatest od firmy CarlZeiss.
 • GolfUK (www.golfuk.cz) - Nový dodavatel našeho proshopu disponuje velmi širokou nabídkou golfového zboží, parádní cenovou politikou a bezkonkurenčním osobním přístupem.
 • Coca Cola (www.coca-cola.cz) - Další celosvětový producent nealkoholických nápojů jen podtrhuje kvalitu naší tour.
 • Plzeňský Prazdroj (www.prazdroj.cz) - Celosvětově známý pivovar produkují kromě piva Pilsner Urquell i Gambrinus nebo Velkopopovický Kozel. V nabídce má i cidery Kingswood nebo Frisco.

Těmto i dalším partnerům děkujeme za fantastické ceny, o které budete letos bojovat – golfové pobyty po ČR, greenfee, golfové produkty, slevové poukázky, prémiové sekty, pivo, nealko nápoje a mnoho dalšího.

A jak se hodnotí v rámci tour? Systém je následující:

 • Protože má každý z major turnajů jiné kategorie a jiný způsob hry, budeme pro celkové hodnocení “Kokšínské tour“ ke každému turnaji evidovat ještě 2 kategorie:
  • HCP 18–54 (respektive 36, viz níže) systémem Stableford. Do celkového pořadí budeme počítat čtyři nejlepší výsledky z pěti, takže pokud budete jednou chybět, nic se neděje.
  • HCP 0–18 systémem Eklektik - ze všech kol odehraných v rámci celé tour (max 5 výsledků) se na dané jamce počítá nejlepší výsledek. Výsledkem bude virtuální scorekarta složená z vašich nejlepších výsledků na každé jamce. Pro umístění v celkovém pořadí kategorie Eklektik je nutno odehrát min. 4 turnaje, nicméně čím více turnajů hráč odehraje, tím má větší šanci na jednotlivých jamkách zahrát lepší výsledek.
 • Žebříček hráčů bude jednoduše vznikat podle počtu dosažených stablefordových bodů, respektive podle výsledků odevzdaných ve vašich scorekartách. Po každému turnaji ho budeme aktualizovat a zveřejňovat, takže každý bude vědět, jak si vede.
 • Z důvodu motivace ke zlepšování se u hráčů s HCP vyšším než 36 se počítá HCP 36.
 • Celkově se budou vyhlašovat první tři místa v každé kategorii.
 • O celkovém pořadí v rámci “Kokšínské tour“ při rovnosti bodů u prvních třech míst rozhoduje rozstřel hraný na 1. jamce v den konání posledního turnaje.
 • Hráč bude pro potřeby tour hodnocen vždy v té kategorii, ve které se zúčastnil prvního turnaje tour.

Věříme, že i letošní ročník uvítáte s nadšením a že pro vás bude turnajové soutěžení mnohem zajímavější!

Fotogalerie