Trenéři

Mgr. Karel Čelikovský, LL.M.

Mgr. Karel Čelikovský, LL.M.

Karel Čelikovský je muž mnoha tváří - právník, instruktor lyžování, a od roku 2006 dnes již vysoce ceněný a vyhledávaný cvičitel II. třídy a rozhodčí golfu. Je rovněž garantem GCHOR pro vydávání Osvědčení pro hru na golfovém hřišti.

Ke kvalitní práci s golfovými začátečníky ho mimo jiné opravňuje vítězství řady prestižních turnajů, je mistrem Golfového Clubu Hořehledy ve hře na rány i ve hře na jamky. Mgr. Čelikovský je rovněž členem předsednictva České komory instruktorů golfu a působí v České Golfové Federaci a proto má přímý přístup k nejnovějším metodám a stylům výuky, které hbitě přenáší do praxe i na své kolegy v rámci našeho trenérského týmu.

Je složité obsáhnout veškerý rozsah výuky tohoto cvičitele, ale mezi hlavní oblasti patří: komplexní výuka golfové hry od začátečníků přes pokročilé, course management, psychologie golfové hry, kondiční lekce, speciální techniky atd.

Ing. Jiří Holec

Ing. Jiří Holec

Jiří Holec je členem GC Hořehledy od roku 2004. Před vstupem do klubu začínal s golfem, jako řada dalších členů, na šestijamkovém hřišti Liščí u Nýrska. V roce 2004 získal "Zelenou kartu" u známého trenéra Pavla Hepnara.

Od roku 2007 vykonával v Hořehledech funkci manažera, poté ředitele resortu, a od roku 2011 STK klubu. Je rozhodčím III.třídy a certifikovaným maršálem. Jako s klubovým STK u něho řada adeptů golfu skládá závěrečnou zkoušku a test na získání HCP 54, je proto také garantem GCHOR pro vydávání Osvědčení pro hru na golfovém hřišti.

Jiří Holec se v roce 2015 stal Mistrem ČR v puttování a je právě díky vytříbené krátké hře vyhledávaným trenérem.

Martin Kopčák

Martin Kopčák

Martin Kopčák golfu propadl v roce 2010 a od únoru 2011 je generálním managerem PilsnerGolf Resortu Hořehledy. Díky zápalu a nadšení se v následujících třech letech stal golfovým rozhodčím II. třídy (historicky prvním v Hořehledech), golfovým trenérem a certifikovaným marshalem. Takto nabyté zkušenosti uplatňuje především při seznamování zájemců s golfem a při úvodních lekcích kurzů na získaní "zelené karty", kde klade důraz na správné pochopení a aplikaci golfových pravidel. Zároveň má v Hořehledech na starosti dětský a mládežnický golf.

Za 10 let v Hořehledech seznámil s golfem stovky dospělých a tisíce dětí, vede kroužky golfu jak na hřišti, tak i v tělocvičnách blízkých škol. Je rovněž garantem GCHOR pro vydávání Osvědčení pro hru na golfovém hřišti.

Tereza Blažková

Tereza Blažková

Slečna Tereza Blažková golfu propadla před sedmi lety díky babičce a okamžitě si v něm vydobyla velké renomé. Její HCP je momentálně těsně pod hranicí 10 a jistě se brzy dočkáme jeho dalšího snížení a to i navzdory tomu, že se Tereza v poslední době intenzivně věnuje především studiu vysoké školy.

Kromě golfu se soustředí ještě na florbal, který hraje za pražské Bohemians a patří mezi velké naděje tohoto sportu. Se svou sestrou – dvojčetem – mají na starosti nejmenší golfové naděje Golfového Clubu Hořehledy, především přípravou pravidelných dětských turnajů Pinďa Cup a dětského golfového tábora.

Za kvalitu ale mluví hlavně činy. Takže za to, že je Tereza oprávněným a kvalitním školitelem mimo jiné hovoří zisk titulů Mistryně klubu ze sezón 2010, 2012 a 2013 nebo účast v národním kvalifikačním kole na Mistrovství světa amatérů. Samozřejmě si můžeme být jisti, že na ni spousta trofejí a úspěchů teprve čeká.

Barbora Blažková

Barbora Blažková

Barbora Blažková je členem Golf Clubu Hořehledy od roku 2006. S golfovou holí v ruce začínala na dětských trénincích a od nejmladšího nováčka se propracovala až na pozici, ze které předává své zkušenosti dětem i dospělým.

A že má co předávat – Bára je vícenásobnou mistryní klubu (2008, 2009 a 2014), účastnila se celorepublikového kola kvalifikace na World Golfers Championship. V roce 2009 úspěšně absolvovala školení na rozhodčího III. třídy a o rok později také kurz cvičitele golfu. Zároveň si vysoce cení každé vítězství nad svou sestrou Terezou.

Na golfovém hřišti v Hořehledech vyzdvihuje především přátelské prostředí a individuální přístup ke každému návštěvníkovi. Pokud zrovna nehraje, netrénuje nebo nerozhoduje turnaje na golfovém hřišti, tak se stejně jako sestra věnuje studiu vysoké školy nebo florbalu, který hraji za extraligový tým FbŠ Bohemians.