Golf je láska na celý život. Nevěříte?

V loňském roce jsme to zkusili. Bez představy o výsledku jsme si řekli, že je přeci hrozná škoda, že se umíme potkat v hospodě u piva, u stánku na Vánočních trzích nebo na besídce ve školce. Ale na golfu, přestože ho máme pod nosem, své sousedy a známé nevídáme. Tak jsme vám nabídli seznámení s golfem zdarma a minimálně z našeho pohledu se stal zázrak. Desítky obyvatel jižních Brd se vrhly po hlavě na tuhle celoživotní lásku - golf - a celý rok proháněly míče po zeleném pažitu. Ale než bych vám to vyprávěl já, nechám mluvit Dana, který to loni prožil:

Fotografie k novince: Golf je láska na celý život. Nevěříte? (1)

"Martine, rád bych Vám, i pánům Čelikovskému a Holcovi, za nás z Mišov poděkoval za trpělivost a čas, který jste nám od jara věnovali. Myslím, že Vaše předsevzetí, zbavit golf v naších očích přívlastku snobský a cenově nedostupný, se Vám povedlo realizovat.

Už před čtyřiceti lety jsem jako malej kluk se svým tátou coural po karlovarském hřišti, když on tam na osmičku točil různé turnaje, znal se tam se spoustou lidí a to prostředí a ta hra se mi líbila. Tenkrát o to víc, že to zavánělo kapitalismem a čímsi protikomunistickým.

V současnosti se při své práci potkávám se spoustou lidí, různých manažerů, ředitelů nebo obchodních zástupců, k jejichž image patří, mít v kufru auta pytel s golfovými holemi a oslňovat jeden druhého vyprávěním o svých excelentních výkonech, podaných poslední víkend na některém z obzvlášť luxusních hřišť. Moje zalíbení ke golfu za ta léta nepolevilo, ale představa, že bych se tam měl potkávat právě s těmito lidmi, mě vždy odrazovala jen trochu se přiblížit.

Vy jste to změnili a děkuji Vám za to. Členství si v Hořehledech pořídíme a rádi si přijdeme občas zahrát, projít se nahoru dolů nahoru dolů a vychutnat si pivo na odpališti vyhlídkové jamky!"

Jak vidíte, golf se v zásadě ničím neliší od jiných sportů a není ničím výjimečný. To je dobrá zpráva. Znamená to, že si jej můžete vyzkoušet i vy. Tím spíš, že máte hřiště za humny a trénovat můžete jako občané jižních Brd a golfoví začátečníci v Hořehledech v letošním roce zdarma. Stejně jako ostatní sporty má golf své nadšené zastánce, kteří mu bezhlavě propadnou, i ryze rekreační hráče, kteří si jím jen tu a tam zpestří sobotní odpoledne s rodinou. Ano, má svých řadách i šampióny, kteří si dnes v náročnosti přípravy nezadají třeba s atlety. Většinou na hřišti ale potkáte především lidi, kteří jsou rádi v přírodě, s přáteli a rodinami.

Co jej tedy v mých očích odlišuje od ostatních sportů? Je to fakt, že golf můžete aktivně hrát od raného dětství téměř do smrti. Ujít procházkou pár kilometrů a občas odpálit míček zvládne zkrátka malé dítě stejně tak jako dáma, která už se raduje z pravnoučat. Do Hořehled koneckonců chodí hrát pán, který se golf naučil a oblíbil si ho, až poté, co oslavil sedmdesáté narozeniny. Faktem samozřejmě je, že jakmile začnete v dětství, stane se vám golfový švih stejně přirozeným pohybem, jako je jízda na kole, nebo plavání. A v neposlední řadě se výhody golfu projevily i během posledních měsíců, kdy možnost provozovat ho individuálně v otevřené krajině pozitivně podporuje imunitu.

Zajímavé bezesporu také je to, že si spolu mohou zahrát hráči zcela odlišné výkonnosti, či věku. Navíc mezi sebou mohou díky hendikepovému systému i soutěžit jako rovný s rovným. Můžete tedy při vzájemné hře porazit třeba Tigera Woodse nebo českou golfovou hvězdu, Klárku Spilkovou!

V jedné skupince hráčů si spolu také mohou zahrát tři generace jedné rodiny. Pokud hra na 9 jamek trvá dvě hodiny a hra na 18 jamek hodiny čtyři, je to jedinečná příležitost, jak trávit čas s rodinou. A to je v dnešní době velmi cenné a vzácné.

Nemusíte se golfu věnovat denně, nemusíte mít skvělé vybavení, perfektně padnoucí značkové oblečení a nablýskaný bourák a pořád budete golfista.

Zkuste to a věřte mi. Jakmile přeskočí jiskra, budete v tom až po uši! Těšíme se na Vás v Hořehledech na golfu, poprvé 13. června od 10 hodin a potom stejně každou další sobotu. Stačí se registrovat ve formuláři níže.

Martin Kopčák

PilsnerGolf Resort Hořehledy

Kontaktní formulář
* - povinné k vyplnění

Fotogalerie