Tréninky

Golf dokáže a může hrát opravdu každý. Avšak obsahuje specifika, u kterých je nejlepší nechat si poradit od někoho pověřeného. Takže ať jste úplný nováček, který hoří touhou si golf vyzkoušet nebo ostřílený golfista, kterého trápí nepřesné rány, neváhejte se obrátit na náš zkušený trenérský tým – doporučíme vám to nejlepší!

Tréninkové plochy představují driving range s délkou bezmála 300 m. Zde je připraveno 10 prostorných odpalovacích kójí, z toho 6 krytých. Rovněž je zde komfortní prostor pro trénink odpalů přímo z travnatého podkladu. Dalšími tréninkovými plochami jsou rozlehlý putting a chipping green, v jehož blízkosti naleznete dostatek překážek pro nácvik krátké příhry do greenu, včetně bunkeru. Novinkou od roku 2023 je profesionální tréninková pomůcka pro rovinu švihu Explanar.

Rezervace všech tréninkových kurzů a lekcí probíhá přes golfovou recepci

Pro děti

Golf Club Hořehledy si za jeden z hlavních cílů své činnosti již v roce 2006 vybral podporu mládeže. Ve vedení pravidelných tréninků a rozvíjení schopností mladých hráčů a hráček vidíme smysl naší práce a investic. Proto jsme se v roce 2014 jako jedni z prvních připojili k novému projektu ČGF Se školou na golf, a intenzivně tak spolupracujeme s okolními školami, ve kterých vedeme každý týden golfové kroužky. Stejně tak vozíme děti v rámci výuky přímo na golfové hřiště.

V dětském golfovém oddíle neučíme mládež jen pravidlům a systému golfové hry, ale dozví se i o fair play, morálních hodnotách nebo spolupráci. Vždy se snažíme najít přímou souvislost mezi sportovním soutěžením a normálním životem. V roce 2020 jsme po několika letech monitorování a testování profesionalizovali náš tréninkový systém, kdy k rozvoji dětí používáme pokročilé moderní technologie jako např. online tréninkový deník, online tréninkovou agendu přístupnou trenérům, dětem i rodičům, atd.

Vrcholem práce se začínající mládeží je vznik golfové tour Pinďa Cup v roce 2010 – několik turnajů rozvrstvených v celé sezóně, kde děti soutěží o poháry a drobné ceny. Jednotlivé turnaje jsou rozmístěny po klubech po Západních Čechách a jsou na ně zváni i účastníci z jiných klubů. Děti mají porovnání a prohloubí si schopnost spolupráce. Každoročně pro menší a začínající golfisty pořádáme letní golfový tábor. Pro pokročilé a reprezentační hráče z řad mládeže realizujeme letní tréninkový kemp zaměřený na jednotlivé herní aspekty, psychologii hry a individualitu jednotlivce.

Koordinaci dětských tréninků včetně přihlašování nováčků vede Martin Kopčák (+420 775 012 892; mkopcak@golf-horehledy.cz), neváhejte se na něj se svými dotazy obrátit.

Ceník dětských tréninků

Vztah k GCHOR Cena/ rok
Člen 2000 Kč
Nečlen 4000 Kč

Rozvrh dětských tréninků

Den v týdnu Začátečníci (A2) Pokročilí (A1) Reprezentace
Pondělí 16:00 – 18:00 16:00 – 18:00 16:00 – 18:00
Pátek 17:00 – 19:00 17:00 – 19:00 17:00 – 19:00
Sobota --- --- 16:00 – 17:30
Hráči jsou přiděleni do výkonnostních skupin na základě diskuze a rozhodnutí trenérů.
Galerie 2

Pro začátečníky

Láká vás golf? Chcete si ho zkusit, ale nevíte, jak na to? Slyšeli jste, jak se o něm vaši kamarádi a známí se zaujetím baví? Chtěli byste vědět, proč to trvá i desítky minut, než si povědí veškeré zážitky, které získali během jednoho jediného tréninkového kola na hřišti? Tyto kurzy jsou určeny právě těm, kteří do světa golfu ještě nevstoupili, ale rádi by tak učinili a zjistili, v čem spočívá krása tohoto sportu.

Hraj Golf Změň Život

Ideální způsob jak si osahat golf a zjistit o něm co nejvíce informací. Certifikovaný trenér vás proveze v bugině po hřišti, popovídáte si o historii i současnosti golfového prostředí, seznámíte se s cenovými podmínkami tohoto sportu a samozřejmě si ho pořádně vyzkoušíte. A pak se můžete rozhodnout, jestli budete nadále pokračovat ve zdokonalování vaší techniky třeba ziskem "Osvědčení pro hru na hřišti".

2 × 1,5 hodiny tréninku včetně zapůjčení vybavení a míčků – 299 Kč, nákup můžete provést přímo v našem e-shopu.

Staň se golfistou

Golf vás baví, ale chcete ho umět pořádně a především – hrát ho bez omezení na jakémkoli hřišti. K tomu je nutné získat “Osvědčení pro hru na hřišti“, kterému většina golfové veřejnosti neřekne jinak než “Zelená karta“. Po absolvování kurzu na jeho získání obdrží hráč svůj vlastní hendikep a stává se plnohodnotným golfistou!

Kurzy se snažíme vypisovat individuálně dle možností každého hráče, jejich součástí jsou i vstupy na hřiště v doprovodu trenéra, zapůjčení potřebného vybavení a tréninkových míčků.

Ceník kurzů

ZájemnceCenaRozsah
Dospělý hráč6 500 Kč/ hráčcca 12 lekcí
Student (do 25 let)4 500 Kč/ hráč
Důchodce (nad 65 let)4 500 Kč/ hráč
Absolvent HGZŽ5 500 Kč/ hráč
Samotná zkouška na ZK1 800 Kč/ hráč1 lekce

Kurz zahrnuje cca 12 (podle počtu hráčů ve skupině) tréninkových lekcí, půjčení holí a neomezené půjčení cvičných míčů, vstup na hřiště v doprovodu trenéra, zkoušku k získání HCP 54.

Rámcový popis náplně kurzu

Číslo lekce Popis
1. lekce Úvod do teorie (teorie, historie, pravidla, technika, vybavení, etika).
2. lekce Praktické ukázky techniky hry a nácvik základních technik – putting, chipping, hra krátkým železem.
3. lekce Zdokonalování stylu a korekce případných chyb a nácvik základních technik – pitching. Seznámení s hrou středním železem.
4. lekce Trénink základních technik - chipping, pitching, hra krátkým železem a hra se středním železem.
5. lekce Pravidla golfu – výuka a konzultace.
6. lekce Pokračování tréninku, hra z pískové překážky.
7. lekce Zdokonalování stylu a korekce chyb, pokračování tréninku – hra s dlouhým železem a dřevem.
8. lekce Zopakování základních technik, příprava na hru.
9. lekce První hra na hřišti – pohyb po hřišti, pravidla v praxi.
10. lekce Zopakování základních technik, zdokonalování stylu a korekce chyb příprava na hru.
11. lekce Praktická zkouška – hra na hřišti, test z teorie.
12. lekce Vyhlášení výsledků, předání osvědčení (HCP 54).

Individuální lekce

V životě každého golfisty nastane moment, kdy se přestane něco dařit. Kdy rány neposlouchají, hra z písku se nedaří, putty se točí od jamky atd. Využijte zkušenosti a odbornosti našich trenérů a zlepšete jednotlivé aspekty své hry.

V rámci individuálních lekcí dokážeme pomoci i s pokročilými herními dovednostmi, jakou je tvarování ran, course management, podrobný výklad pravidel včetně praktických úkázek, hra se dřevy, včetně zapojení videoanalýzy vašeho švihu.

Ceník lekcí (55 minut)

Počet hráčů1 hráč2 hráči3-4 hráči
Cena lekce - trenér GCHOR/ trenér PGA450 Kč */ 550 Kč *700 Kč */ 900 Kč *900 Kč */ 1200 Kč *

* - členové GC Hořehledy mají slevu 20 %

Pouze zkouška na "Zelenou kartu" včetně vydání certifikátu způsobilosti: 1800 Kč
(nečlen GCHOR platí navíc fee na 9 jamek dle aktuálního ceníku)

Trenéři

Mgr. Karel Čelikovský, LL.M.
rozhodčí golfu

Karel Čelikovský je muž mnoha tváří – sportovní funkcionář, prezident klubu, právník a vysoce ceněný a vyhledávaný trenér golfu a rozhodčí golfu. Je rovněž garantem Golf Clubu Hořehledy pro vydávání Osvědčení pro hru na golfovém hřišti.

Ke kvalitní práci s golfovými začátečníky ho mimo jiné opravňuje vítězství v řadě prestižních turnajů, je rovněž mistrem Golfového Clubu Hořehledy ve hře na rány i ve hře na jamky. Je rovněž členem předsednictva České komory instruktorů golfu, předsedou Českého Svazu golfu, předsedou právní komise České Golfové Federace, členem legislativní rady Výkonného výboru České unie sportu, viceprezidentem České golfové federace apod. a má tak přímý přístup k nejnovějším metodám a stylům výuky a sportovní legislativy, které hbitě přenáší do praxe i na své kolegy v rámci našeho trenérského týmu.

Je složité obsáhnout veškerý rozsah výuky tohoto trenéra, ale mezi hlavní oblasti patří: komplexní výuka golfové hry od začátečníků přes pokročilé, course management, psychologie golfové hry, kondiční lekce, speciální herní techniky atd.

Martin Kopčák
Martin Kopčák
generální manažer

Martin Kopčák golfu propadl v roce 2010 a od únoru 2011 je generálním managerem PilsnerGolf Resortu Hořehledy. Díky zápalu a nadšení se v následujících třech letech stal golfovým rozhodčím II. třídy (historicky prvním v Hořehledech), golfovým trenérem a certifikovaným marshalem.

Díky takto nabytým zkušenostem organizuje komplexní tréninkový systém mládeže a dospělých v našem klubu. Uvidíte ho jak seznamuje začátečníky s golfem, vede kurzy na získání “zelené karty“ nebo trénuje malé golfové naděje.

Za svého působení v Hořehledech seznámil s golfem stovky dospělých a tisíce dětí, vede kroužky golfu jak na hřišti, tak i v tělocvičnách blízkých škol. Je rovněž garantem GCHOR pro vydávání Osvědčení pro hru na golfovém hřišti.

Jirka Simonek
Jiří Šimonek
Trenér

Jiří Šimonek sám sebe přezdívá golfovým účetním, vzhledem k jeho pracovnímu zaměření. Golfu propadl v roce 2015 poté, co hledal náhradu za fotbal, kterému se musel ze zdravotních důvodů přestat věnovat. Golf se od té doby stal téměř stoprocentní náplní jeho volného času.

Své první dvě golfové sezony strávil pod vedením trenéra Jana Lískovce v Kestřanech. Následně objevil na druhé straně Brd od svého bydliště náš golfový resort, který od té doby nazývá svým druhým domovem. Po 6 letech hraní golfu dostal svůj HI na úroveň čísla 5 a stále ho hodlá zlepšovat.

V roce 2020 se po úspěšném absolvování kurzu stal trenérem ČGF III. třídy. V roce 2021 se rozhodl vstoupit do vzdělávacího systému PGA Czech Republic s cílem stát se do 3. let profesionálním trenérem golfu. V budoucnu by chtěl svým svěřencům mimo jiné pomáhat zejména s course managementem a celkovou strategií hry.

Je rovněž garantem Golf Clubu Hořehledy pro vydávání Osvědčení pro hru na golfovém hřišti.

michal_vrba
Michal Vrba
Trenér

Michal se golfu věnuje od roku 2016. Tehdy ho hra uchvátila ještě jako studenta vysoké školy a během dvou let stlačil svůj HCP pod 20. Své nadšení pro tento nádherný sport v roce 2018 přetavil do zisku certifikace trenéra III. třídy a začal vypomáhat s trénování dětí a mládeže v Golf Clubu Hořehledy. 

Během následujících let se stal důležitou součástí našeho trenérského týmu a své znalosti nadále zdokonaluje. Například ziskem licence rozhodčího III. třídy na jaře 2022.

Michal má také na starosti náš pravidelný letní golfový tábor a je členem širšího kádru reprezentace Golf Clubu Hořehledy v kategorii dospělých.

Barbora Blažková
Trenér

Barbora Blažková je členem Golf Clubu Hořehledy od roku 2006. S golfovou holí v ruce začínala na dětských trénincích a od nejmladšího nováčka se propracovala až na pozici, ze které předává své zkušenosti dětem i dospělým.

A že má co předávat – Bára je vícenásobnou mistryní klubu (2008, 2009 a 2014), účastnila se celorepublikového kola kvalifikace na World Golfers Championship. V roce 2009 úspěšně absolvovala školení na rozhodčího III. třídy a o rok později také kurz cvičitele golfu. Zároveň si vysoce cení každé vítězství nad svou sestrou Terezou.

Na golfovém hřišti v Hořehledech vyzdvihuje především přátelské prostředí a individuální přístup ke každému návštěvníkovi. Pokud zrovna nehraje, netrénuje nebo nerozhoduje turnaje na golfovém hřišti, tak se stejně jako sestra věnuje studiu vysoké školy nebo florbalu, který hraji za extraligový tým FbŠ Bohemians.

Tereza Blažková
trenérka

Slečna Tereza Blažková golfu propadla před sedmi lety díky babičce a okamžitě si v něm vydobyla velké renomé. Její HCP je momentálně těsně pod hranicí 10 a jistě se brzy dočkáme jeho dalšího snížení a to i navzdory tomu, že se Tereza v poslední době intenzivně věnuje především studiu vysoké školy.

Kromě golfu se soustředí ještě na florbal, který hraje za pražské Bohemians a patří mezi velké naděje tohoto sportu. Se svou sestrou – dvojčetem – mají na starosti nejmenší golfové naděje Golfového Clubu Hořehledy, především přípravou pravidelných dětských turnajů Pinďa Cup a dětského golfového tábora.

Za kvalitu ale mluví hlavně činy. Takže za to, že je Tereza oprávněným a kvalitním školitelem mimo jiné hovoří zisk titulů Mistryně klubu ze sezón 2010, 2012 a 2013 nebo účast v národním kvalifikačním kole na Mistrovství světa amatérů. Samozřejmě si můžeme být jisti, že na ni spousta trofejí a úspěchů teprve čeká.

Najdete nás na sociálních sítích:
Volba jazyka:
crossmenumenu-circlecross-circle