Golf je láska na celý život. Nevěříte?

Moje babička mi odmala říkala: „Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně.“ Dost silná dávka životního realismu, co říkáte? Aniž bych chtěl na této stránce rozebírat vztahové záležitosti, budu Vám vyprávět o lásce na celý život. O lásce ke hře jménem golf.

Fotografie k novince: Golf je láska na celý život. Nevěříte? (1)

Golf se v zásadě ničím neliší od jiných sportů a není ničím výjimečný. To je dobrá zpráva. Znamená to, že si jej můžete vyzkoušet i vy. Tím spíš, že máte hřiště za humny a trénovat můžete jako občané jižních Brd a golfoví začátečníci v Hořehledech v letošním roce zdarma. Stejně jako ostatní sporty má golf své nadšené zastánce, kteří mu bezhlavě propadnou, i ryze rekreační hráče, kteří si jím jen tu a tam zpestří sobotní odpoledne s rodinou. Ano, má svých řadách i šampióny, kteří si dnes v náročnosti přípravy nezadají třeba s atlety. Většinou na hřišti ale potkáte především lidi, kteří jsou rádi v přírodě, s přáteli a rodinami.

Co jej tedy v mých očích odlišuje od ostatních sportů? Je to fakt, že golf můžete aktivně hrát od raného dětství téměř do smrti. Ujít procházkou pár kilometrů a občas odpálit míček zvládne zkrátka malé dítě stejně tak jako dáma, která už se raduje z pravnoučat. Do Hořehled koneckonců chodí hrát pán, který se golf naučil a oblíbil si ho, až poté, co oslavil sedmdesáté narozeniny. Faktem samozřejmě je, že jakmile začnete v dětství, stane se vám golfový švih stejně přirozeným pohybem, jako je jízda na kole, nebo plavání.

Zajímavým faktem je, že si spolu mohou zahrát hráči zcela odlišné výkonnosti, či věku. Navíc mezi sebou mohou díky hendikepovému systému i soutěžit jako rovný s rovným. Můžete tedy při vzájemné hře porazit třeba Tigera Woodse nebo českou golfovou hvězdu, Klárku Spilkovou!

V jedné skupince hráčů si spolu také mohou zahrát tři generace jedné rodiny. Pokud hra na 9 jamek trvá dvě hodiny a hra na 18 jamek hodiny čtyři, je to jedinečná příležitost, jak trávit čas s rodinou. A to je v dnešní době velmi cenné a vzácné.

Nemusíte se golfu věnovat denně, nemusíte mít skvělé vybavení, perfektně padnoucí značkové oblečení a nablýskaný bourák a pořád budete golfista.

Zkuste to a věřte mi. Jakmile přeskočí jiskra, budete v tom až po uši! Těšíme se na Vás v Hořehledech na golfu, poprvé 4. května od 10 hodin a potom stejně každou další sobotu. Stačí se registrovat ve formuláři níže.

Martin Kopčák

PilsnerGolf Resort Hořehledy

Kontaktní formulář
* - povinné k vyplnění