Brdský pohár a finále Kokšínské tour

Pršet přestalo 10 minut po startu prvního flightu a začalo až během vyhlášení, takže finále letošní Kokšínské tour jsme zvládli v suchu a za svitu sluníčka!

Nearest to Pin si vystřelil Víťa Šklebený, Longest drive žen uzmula Radka Škráškováa Longest drive mužů Jarda Koudelka

V jediné HCP kategorii 0 - 54 hrané na rány s 1/2 odečtem HCP na třetím místě v turnaji skončil Tomáš Kempf, druhé místo vybojoval Pavel Štumbauer a na místě prvním stanul Pavel Bečkovský!

Pátý letošní major byl zároveň součástí Kokšínské tour, kde soutěžíme ve 2 kategoriích. A jak to celé dopadlo najdete zde:

 • Kategorii HI 0 - 18 hrajeme formou eklektik a její výsledný žebříček najdete zde.
 • Kategorii HI 18,1 - 54 hrajeme na STB a po finále vypadá takto.

Děkujeme všem hráčům za účast a nádherné turnaje, partnerům za podporu a už nyní se těšíme na rok 2022!

Součástí “Kokšínské tour“ jsou tyto turnaje: Prezidentský pohár (30.5.), Hořehledská myš (13.6.), Hořehledský drive (25.7.), Hořehledský král a královna (8.8.) a Brdský pohár (22.8.). Nabídka kategorií je tak velmi pestrá, na posledním turnaji tradičně vyhlásíme celkové vítěze!

Na sezónu 2021 se nám podařilo získat kvalitní sponzory a partnery, některé z Hořehled velmi dobře znáte. Přesto vám je krátce představíme:

 • GolfUK (www.golfuk.cz) - Nový dodavatel našeho proshopu disponuje velmi širokou nabídkou golfového zboží, parádní cenovou politikou a bezkonkurenčním osobním přístupem.
 • Coca Cola (www.cocacola.cz) - Další celosvětový producent nealkoholických nápojů jen podtrhuje kvalitu naší tour.
 • Plzeňský Prazdroj (www.prazdroj.cz) - Celosvětově známý pivovar produkují kromě piva Pilsner Urquell i Gambrinus nebo Velkopopovický Kozel. V nabídce má i cidery Kingswood nebo Frisco.
 • Jenčík a dcery (www.jencikadcery.cz) - Lihovar vedený po 4 generace jednou rodinou od roku 1878 dodává naší tour tvář tradice, kterou promítá i do svých výrobků z přírodních surovin.

Těmto i dalším partnerům děkujeme za fantastické ceny, o které budete letos bojovat – golfové pobyty po ČR, greenfee, golfové produkty, slevové poukázky, prémiové likéry, pivo, nealko nápoje a mnoho dalšího.

A jak se hodnotí v rámci tour? Systém je následující:

 • Protože má každý z major turnajů jiné kategorie a jiný způsob hry, budeme pro celkové hodnocení “Kokšínské tour“ ke každému turnaji evidovat ještě 2 kategorie: 
  • HCP 18–54 (respektive 36, viz níže) systémem Stableford. Do celkového pořadí budeme počítat čtyři nejlepší výsledky z pěti, takže pokud budete jednou chybět, nic se neděje.
  • HCP 0–18 systémem Eklektik - ze všech kol odehraných v rámci celé tour (max 5 výsledků) se na dané jamce počítá nejlepší výsledek. Výsledkem bude virtuální scorekarta složená z vašich nejlepších výsledků na každé jamce. Pro umístění v celkovém pořadí kategorie Eklektik je nutno odehrát min. 4 turnaje, nicméně čím více turnajů hráč odehraje, tím má větší šanci na jednotlivých jamkách zahrát lepší výsledek.
 • Žebříček hráčů bude jednoduše vznikat podle počtu dosažených stablefordových bodů, respektive podle výsledků odevzdaných ve vašich scorekartách. Po každému turnaji ho budeme aktualizovat a zveřejňovat, takže každý bude vědět, jak si vede. Hráč je v celkovém hodnocení veden v kategorii, ve které začal svůj první turnaj tour. A to i v případě, že jeho HCP klesne/ vzroste mimo tuto kategorii.
 • Z důvodu motivace ke zlepšování se u hráčů s HCP vyšším než 36 se počítá HCP 36.

 • Celkově se budou vyhlašovat první tři místa v každé kategorii.
 • O celkovém pořadí v rámci “Kokšínské tour“ při rovnosti bodů u prvních třech míst rozhoduje rozstřel hraný na 1. jamce v den konání posledního turnaje.

Věříme, že i letošní ročník uvítáte s nadšením a že pro vás bude turnajové soutěžení mnohem zajímavější!

Najdete nás na sociálních sítích:
Volba jazyka:
crossmenumenu-circlecross-circle