Kokšínská tour 2023 - Hořehledský drive

Luxusní zástup 46 hráčů se popasoval s prvním MAJORem sezóny. Počasí sice hrozilo, ale nakonec výsledky nijak neovlivnilo. A vyzdvihnout je potřeba především výsledky našich juniorů, kteří si odnesli hned třetinu pódiových míst.

Můžeme tak zahájit i sledování průběžných výsledků Kokšínské tour. Pro kategorii HI 18,1 - 54 je najdete zde, pro kategorii HI 0 - 18 zde.

V samotném turnaji si Nearest to pin vystřelil Lukáš Fučík st., Longest drive žen brala Radka Škrášková a v mužské kategorii byl nejdelší Martin Kopčák.

V kategorii HI 36,1 - 54 zvítězil Dan Písař, druhý byl Martin Pešťák a třetí Andrej Bečvář. V kategorii HI 18,1 - 36 byla nejlepší Julie Frisch, druhý skončil Dan Koudelka a třetí jeho táta Jarda. V kategorii HI 0 - 18 nekompromisně kraloval Láďa Holub, druhé místo vybojoval Vašek Nový a třetí skončil Jindra Sýkora. Kompletní výsledky na serveru ČGF.

Součástí letošní “Kokšínské tour“ jsou tyto turnaje: Hořehledský drive (23.4.), Prezidentský pohár (21.5.), Hořehledská myš (4.6.), Hořehledský král a královna (6.8.) a finále Brdský pohár (20.8). Nabídka kategorií je tak velmi pestrá, na posledním turnaji tradičně vyhlásíme celkové vítěze!

Na sezónu 2023 se nám podařilo získat kvalitní sponzory a partnery, některé z Hořehled velmi dobře znáte. Přesto vám je krátce představíme:

 • GolfUK – Dodavatel našeho proshopu disponuje velmi širokou nabídkou golfového zboží, parádní cenovou politikou a bezkonkurenčním osobním přístupem.
 • Plzeňský Prazdroj – Celosvětově známý pivovar produkuje kromě piva Pilsner Urquell i Gambrinus nebo Velkopopovický Kozel. V nabídce má i cidery Kingswood nebo Frisco.
 • Coca Cola - Další celosvětový producent nealkoholických nápojů jen podtrhuje kvalitu naší tour.
 • Jenčík a dcery - Lihovar vedený po 4 generace jednou rodinou od roku 1878 dodává naší tour tvář tradice, kterou promítá i do svých výrobků z přírodních surovin.
 • CS Partners - Poskytuje komplexní právní služby s důrazem na profesionalitu a osobní přístup. 
 • Finepack SE - jednička v zakázkové výrobě reklamních tašek a dalších obalových, tiskových a reklamních produktů

Těmto i dalším partnerům děkujeme za fantastické ceny, o které budete letos bojovat – golfové pobyty po ČR, greenfee, golfové produkty, slevové poukázky, prémiové likéry, pivo, nealko nápoje,...

A jak se hodnotí v rámci tour? Systém je následující:

 • Protože má každý z major turnajů jiné kategorie a jiný způsob hry, budeme pro celkové hodnocení “Kokšínské tour“ ke každému turnaji evidovat ještě 2 kategorie:
  • HI 18–54 (respektive 36, viz níže) systémem Stableford. Do celkového pořadí budeme počítat čtyři nejlepší výsledky z pěti, takže pokud budete jednou chybět, nic se neděje.
  • HI 0–18 systémem Eklektik - ze všech kol odehraných v rámci celé tour (max 5 výsledků) se na dané jamce počítá nejlepší výsledek. Výsledkem bude virtuální scorekarta složená z vašich nejlepších výsledků na každé jamce. Pro umístění v celkovém pořadí kategorie Eklektik je nutno odehrát min. 4 turnaje, nicméně čím více turnajů hráč odehraje, tím má větší šanci na jednotlivých jamkách zahrát lepší výsledek.
 • Žebříček hráčů bude jednoduše vznikat podle počtu dosažených stablefordových bodů, respektive podle výsledků odevzdaných ve vašich scorekartách. Po každému turnaji ho budeme aktualizovat a zveřejňovat, takže každý bude vědět, jak si vede.
 • Z důvodu motivace ke zlepšování se u hráčů s HI vyšším než 36 se počítá HI 36.
 • Celkově se budou vyhlašovat první tři místa v každé kategorii.
 • O celkovém pořadí v rámci “Kokšínské tour“ při rovnosti bodů u prvních třech míst rozhoduje rozstřel hraný na 1. jamce v den konání posledního turnaje. Hráč je po celou tour veden v té kategorii, ve které se zúčastní svého prvního turnaje (i kdyby došlo ke změně HI).

Věříme, že i letošní ročník uvítáte s nadšením a že pro vás bude turnajové soutěžení mnohem zajímavější!

Najdete nás na sociálních sítích:
Volba jazyka:
crossmenumenu-circlecross-circle