Golf je láska na celý život = bav se golfem!

Už je to šest let, co jsme si řekli, že je přeci hrozná škoda, že se umíme potkat v hospodě u piva, u stánku na Vánočních trzích nebo na besídce ve školce. Ale na golfu, přestože ho máme pod nosem, své sousedy a známé nevídáme. Tak jsme vám nabídli seznámení s golfem zdarma a minimálně z našeho pohledu se stal zázrak. Stovky obyvatel jižních Brd se vrhly po hlavě na tuhle celoživotní lásku - golf - a řada z nich už prohání míče po zeleném pažitu několik let.

Na obrázcích okolo najdete nejen reálné fotky z tréninků na hřišti, ale i úryvky z emailů, které jste nám minulé roky poslali. A zde můžete omrknout krátké video, jak se akce vydařila loni.

Proto jsme i letos spojili síly s Českou golfovou federací a Českou Unií Sportu a vymysleli Den Bav se golfem. Pokud k nám během 11. května dorazíte (začínáme už v 8:00 a budeme tam do 17:00), bude na vás čekat plno zábavy, soutěží a exhibicí. Golf si vyzkoušíte ve všech jeho podobách a pokud vás zaujme, můžete pokračovat každou další sobotu pravidelnými tréninky zdarma (ty budou v čase 10:00 - 12:00)!

Uvidíte, že golf se v zásadě ničím neliší od jiných sportů a není ničím výjimečný. To je dobrá zpráva. Znamená to, že si jej můžete vyzkoušet i vy. Tím spíš, že máte hřiště za humny a trénovat můžete jako občané jižních Brd a golfoví začátečníci v Hořehledech v letošním roce zdarma. Stejně jako ostatní sporty má golf své nadšené zastánce, kteří mu bezhlavě propadnou, i ryze rekreační hráče, kteří si jím jen tu a tam zpestří sobotní odpoledne s rodinou. Ano, má ve svých řadách i šampióny, kteří si dnes v náročnosti přípravy nezadají třeba s atlety. Většinou na hřišti ale potkáte především lidi, kteří jsou rádi v přírodě, s přáteli a rodinami. 

Co jej tedy v mých očích odlišuje od ostatních sportů? Je to fakt, že golf můžete aktivně hrát od raného dětství téměř do smrti. Ujít procházkou pár kilometrů a občas odpálit míček zvládne zkrátka malé dítě stejně tak jako dáma, která už se raduje z pravnoučat. Do Hořehled koneckonců chodí hrát pán, který se golf naučil a oblíbil si ho, až poté, co oslavil sedmdesáté narozeniny. Faktem samozřejmě je, že jakmile začnete v dětství, stane se vám golfový švih stejně přirozeným pohybem, jako je jízda na kole, nebo plavání. A v neposlední řadě se výhody golfu projevily i během posledních let, kdy možnost provozovat ho individuálně v otevřené krajině pozitivně podporuje imunitu.

Zajímavé bezesporu také je to, že si spolu mohou zahrát hráči zcela odlišné výkonnosti, či věku. Navíc mezi sebou mohou díky hendikepovému systému i soutěžit jako rovný s rovným. Můžete tedy při vzájemné hře porazit třeba Tigera Woodse nebo českou golfovou hvězdu, Klárku Spilkovou! 

V jedné skupince hráčů si spolu také mohou zahrát tři generace jedné rodiny. Pokud hra na 9 jamek trvá dvě hodiny a hra na 18 jamek hodiny čtyři, je to jedinečná příležitost, jak trávit čas s rodinou. A to je v dnešní době velmi cenné a vzácné. 

Nemusíte se golfu věnovat denně, nemusíte mít skvělé vybavení, perfektně padnoucí značkové oblečení a nablýskaný bourák a pořád budete golfista.

Zkuste to a věřte mi. Jakmile přeskočí jiskra, budete v tom až po uši! Těšíme se na Vás v Hořehledech na golfu, poprvé 11. května už od 8:00 a potom každou další sobotu od 10:00. Pokud plánujete dorazit, pomůžete nám tím, že se registrujte zde.

Martin Kopčák

PilsnerGolf Resort Hořehledy

Děkujeme České golfové federaci, Plzeňskému kraji, České Unii Sportu a Národní sportovní agentuře. Nesmíme zapomenout poděkovat městům Spálené PoříčíRožmitál pod Třemšínem a Březnice za významnou podporu, kterou naší akci dávají. Stejně tak partnerům aktivity TIPSPORT Sportuj s námi - TIPSPORT, Car4way a iDNES Premium, s jejichž podporou Den Bav se golfem proběhne. A i našim partnerům:

Děkujeme!

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je koksinaci_dopis2-724x1024.jpg.
Najdete nás na sociálních sítích:
Volba jazyka:
crossmenumenu-circlecross-circle